środa, 2 września 2015

BookHaul: letnie nowości książkowe

Witajcie. Jak wam mija lato? Wiem, że dal wielu dziś skończyły się wakacje, wielu ma jeszcze miesiąc, a całkiem sporo nie wie co zrobić ze swoim życiem. Obecnie nawet nie wiem jaki jest dzień tygodnia, a moje życie krąży tylko i wyłącznie w okół zapisanych słów w worldzie. Na blogu było znów bardzo cicho. Mam sporo opóźnienie w notkach, ale zacznę wszystko nadrabiać. Przez upał i umysłowe zmęczenie, jedyne na co miałam ochotę to leżeć i patrzeć w sufit. 

Dziś jednak wracam. Tym razem chciałabym się pochwalić nowymi zdobyczami książkowymi. Jest tego sporo i byście nie myśleli, że szastam pieniędzmi na prawo i lewo chciałabym tylko zaznaczyć, że ŻADNA z tych książek nie została kupiona po normalnej, okładkowej cenie. Udało mi się kilka wygrać, kilka dostać. Oprócz krótkich informacji, dlaczego wybrałam tę a nie inną książkę, wszelkie niezbędne informacje macie poniżej. Tytuł to hiperłącze do strony lubimyczytac.pl, na której znajdziecie opisy pozycji, obok znajdziecie też odsyłacz do goodreads (który szczególnie polecam). Zamieszczam również informacje o tym skąd posiadam daną książkę dla zainteresowanych.Czerwiec

W czerwcu moja półka z książkami wzbogaciła się aż o 15 pozycji. Jest to  najbogatszy book haul ever. Nigdy nie miałam tylu nowych książek w jednym miesiącu. Na swoje usprawiedliwienie napiszę tylko, że lubię robić sobie sama prezenty, chociaż to żadne usprawiedliwienie.... Każdego dnia - David Levithan (g)

To jest jedna z tych historii, która intryguje już po kilku zdaniach. Już kilka razy od czerwca miałam ją otwartą, jednak jeszcze nie miałam czasu by ją przeczytać. Levithana poznałam dzięki Will Grayson, Will Grayson, napisanej razem z Johnem Greenem. Z tego co zdążyłam zauważyć jego styl jest wyjątkowy. Mam nadzieję, że ta książka jest tak dobra, na jaka wygląda. 


Status: nieprzeczytane
Kupione: www.bonito.pl
Inne zasady lata- Benjamin Alire Sáenz (g)

Odkąd tylko usłyszałam o niej, wiedziałam, ze muszę ją przeczytać. Całkiem przypadkowo dowiedziałam się, że została wydana w Polsce. Dlaczego nie zwróciłam na nią uwagi? Ta okładka jest tragiczna, szczególnie w porównaniu z oryginalną. Niemniej książka jest tak wysoko oceniana nie bez przyczyny.  Status: przeczytane 5/5 (r)
Skąd: www.aurelus.pl Dobrani - Ally Condie (g)

Tej książki nie zamierzałam kupować, bo opinie są bardzo... różne. Wszyscy niemal jednogłośnie zgadzają się, że o ile pierwsza część jest całkiem fajna, Ally Condie zepsuła serię. Jednak ja jestem uzależniona od nowych książek i gdy zobaczyłam tę za 5 zł nie mogłam się oprzeć.Status: nieprzeczytane
Skąd: księgarnia "Czytanie" Kraków ul.Królewska 88


Cyrk nocy - Erin Morgenstern (g)

Jedna z tych książek, która jest wysoko oceniana na zagranicznym booktube i ma bardzo dobre recenzje. Niestety gdy już udało nam się ją "zdobyć", księgarnia BookMaster trochę zrobiła nas w konia. Najpierw książki nie przychodziły, po mojej informacji odpisali, że mają opóźnienie, po kolejnym tygodniu, po kolejnej interwencji, w końcu odpisali, że książek nie mają. W końcu z innego źródła ją dostałam, a jej piękno rekompensuje mi traumatyczne przeżycia z BookMasterem.

Status: nieprzeczytana
Skąd: ravelo.pl


Player One  - Ernest Cline (g)

Wcześniej posiadałam tę książkę na kindlu w wersji angielskiej, jednak czytanie jej w oryginale było dość mozolne- za dużo nazw własnych. Wersję polską zdobyć jest niezwykle trudno. Niewiele jest księgarni które mają ją na składzie. Moja została przywieziona z Wrocławia. Ale kosztowała tylko 10zł. Dałabym za nią więcej:

NAJLEPSZA książka 2015 roku.

Status: przeczytana 5!/5 (r)
Skąd: Skład Tanich Książek Dadalus.pl (Wrocław) -kilka osób pytało, niestety nie znam innych źródeł :/

Santa Olivia  - Jacqueline Carey (g),  Blask - Amy K. Ryan (g)Pomiędzy - Tara Hudson (g) 

Wszystkie trzy książki to klasyczny zakup "bo była okazja". Każda z nich kosztowała dokładnie 4,40zł. Nie słyszałam o nich nigdy wcześniej, jednak wydały się interesujące. Nie przybliżyło mnie to w żaden sposób do ich przeczytania... jeszcze. Ok może jestem troszkę uzależniona od zakupów.

Status: nieprzeczytane x 3
Skąd: www.taniaksiazka.pl 

Mara Dyer. Tajemnica - Michelle Dodkin (g) 

Jedna z popularnych książek, również zakupiona ze względu na okazję. Odkąd ją posiadam, zaczęłam ją dostrzegać niemal wszędzie, a recenzje są bardzo obiecujące. Najlepsze w tym wszystkim jest jednak to, że dostałam ją chyba za 11zł w Świecie Książki, więc dostawa była darmowa.  


Status: nieprzeczytana
Skąd: swiatksiazki.pl 


Niebo jest wszędzie - Jandy Nelson (g)

Rzadko robię zakupy w empiku. Chodzi nie tylko o astronomiczne ceny ale politykę sprzedażowo-pracowniczo-rynkową. Niemniej udało mi się trafić na mega promocję i książkę, którą i tak zamierzałam kupić. Chciałam ją przeczytać przed premierą Oddam ci słońce- zawiodłam, ale odkąd poznałam troszkę styl Nelson, jeszcze bardziej chcę po nią sięgnąć.

Status: nieprzeczytana
Skąd: empik.com 
Lucas  - Kevin Brooks (g)

Gdy nawiązałam współpracę wydawnictwem Media Rodzina stanęłam przed trudnym wyborem pierwszej lektury. Lucas zaintrygował mnie najbardziej. Mimo, że okładka kompletnie do mnie nie przemówiła, opis wystarczył. 

Status: przeczytana 3,5/5 (r)
Skąd: Media Rodzina (recenzja)W tym roku odkryłam, że im mniej się staram w konkursach i mniej oczekuję wygranej tym większe mam szanse. Książka wygrana na fanpagu Świata Książki. Popatrzcie tylko jaka ona jest piękna i przyznam, że opis jest równie ciekawy i czyta się ją bardzo dobrze.

Status: w trakcie
Skąd: Świat Książki (wygrana)
 Osobliwy dom pani Peregrine - Ransom Riggs (g)

Jeżeli istnieje jakakolwiek książka, która zaintrygowała mnie tak bardzo, że nie mogłam przestać jej dotykać i oglądać, a na półce po prostu przykuwa oko, to właśnie jest ta pozycja. Absolutnie intrygująca. Ponownie otrzymałam książkę do recenzji, więc nie musiałam za nią płacić, ale wszystkim zainteresowanym polecam ponieważ książka jest warta swojej ceny.

Status: przeczytana 4,5/5 (r)
Skąd: Media Rodzina (recenzja)


I przechodzimy do dwóch prezentów urodzinowych :) Mam wspaniałych przyjaciół.

Zniszcz ten dziennik dostałam od Any dla wsparcia mojej kreatywności :)
Biografia Taylor Swift z nową, ulepszoną okładką z New One Direction od Ani i Anity. Jest to idealne podsumowanie tego jak razem mieszkałyśmy i czego słuchałyśmy. I jesteśmy z tego całkiem dumne!

LIPIEC

Lipiec rozpoczął się od nałożenia prowizorycznego bana na zakupy, skończył 10 nowymi książkami. Ale! Jest progress!

 Lato koloru wiśni  - Carina Bartsch (g)

Tę książkę również otrzymałam do recenzji. Nowość wydawnictwa Media Rodzina. Na GR posiada wysoką ocenę 4,24 dlatego też ją wybrałam. Jedna z ciekawszych pozycji typu contemporary na naszym rynku. Nie przeraźcie się jej grubością- w rzeczywistości nie posada nawet 500 stron! I już planuję zakup 2 części :)

Status: przeczytana 4/5 (r)
Skąd: Media Rodzina (recenzja)

Szklany tron (g) i Korona w mroku (g) - Sarah J. Mass

Jedna z najpopularniejszych książek u zagranicznych recenzentów i pozycja której zakup planowałam od dłuższego czasu, czekając na odpowiednią okazję. Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie czytania pierwszej cześć, więc trudno jest mi się wypowiedzieć. Bez wątpienia warto je posiadać chociażby dla okładek. 

Status: w trakcie 1 części
Skąd: czytam.plLubię książki które wzbudzają mieszane uczucia, bo wtedy łatwiej wyrobić sobie obiektywną opinię. Dawno nie słyszałam tak różnych recenzji o jednej książce, jak o tej.  Postanowiłam wykorzystać okazję i w cenie jednej zgarnęłam dwie. Poza tym bardzo mało czytam sci-fi więc to dobra okazja by zacząć.

Status: nieprzeczytane
Skąd: znak.com.pl

Między książkami  - Gabrielle Zevin (g)

Kolejny nie planowany zakup. Zwróciłam na nią po raz pierwszy uwagę, gdy na Instagramie, ktoś napisał, że strasznie mu się podoba. Potem przez przypadek znalazłam ją w cenie chyba 3 zł i nie mogłam się nie skusić. Książka pochodziła podobno z wystawy i miała mieć lekkie uszkodzenia. Wygląda jak nowa. 

Status: nieprzeczytana
Skąd: skladnicaksiegarska.pl

Byliśmy łgarzami - E. Lockhart (g)

Kolejna książka, którą chciałam mieć już w momencie gdy się o niej dowiedziałam. Po zorientowaniu się w cenie, oddaliłam zakup na "może nigdy". Przyszła jednak promocja i uległam. Książka o mrocznym charakterze, dlatego oszczędzam ją na bardziej sprzyjającą aurę. 

Status: nieprzeczytana
Skąd: czytam.pl

 Spacer w parku  - Jill Mansell (g) 

Jak pewne zauważyliście, rzadko korzystam z księgarni stacjonarnych. Tym razem trafiłam na skarb, ponieważ w cenie niższej o 60% udało mi się kupić książkę, którą pewnie i tak bym kupiła. Dowiedziałam się o niej dzięki Carrie Hope Fletcher - jednej z najcudniejszych osób na świecie (klikając w jej nazwisko traficie na jej kanał na youtube), której rekomendacją ufam i która ma podobny gust do mojego. 

Status: nieprzeczytana
Skąd: lokalna księgarnia w Tarnowie, której nazwy nie pamiętam, ale znajdziecie ją na ulicy Krakowskiej


Fangirl  - Rainbow Rowell  (g)

Najdłużej wyczekiwana książka roku. Pozycja, którą musiałam, MUSIAŁAM mieć. Zamówiona miesiąc przed premierą (co każdemu polecam, bo jest sporo taniej i w matrasie dostajecie książkę na ok 2 dni przed datą premiery). Jedna z moich ulubionych książek tego roku. 


Status: przeczytana 5/5 (r)
Skąd: matras.pl 


Barack Obama czarnoskóry Kennedy  - Christoph von Marschall (g)

Ta książka jest mi potrzebna do pracy magisterskiej i to jedyny powód dla której ją kupiłam. Co nie zmienia faktu, że wolę mieć ją niż jakąkolwiek książkę o Władimirze Putinie.

Status: nieprzeczytana
Skąd: skladnicaksiegarska.pl

SIERPIEŃ

Kolejny progress, 2 książki mniej niż w lipcu. Musze jednak przyznać, że w sierpniu wzbogaciłam się o książki, z których wszystkie chciałabym zacząć czytać już teraz. Tym razem 8 pozycji.Czerwona królowa  - Victoria Aveyard (g)

Jakiś czas temu stworzyłam na swoim profilu na goodreads półkę o nazwie "whishlist", na którą wrzucałam wszystkie pozycje, które chcę mieć na własność. Ta pojawiła się tam jako pierwsza. Wykorzystując kupon zniżkowy na znak.com.pl udało mi się ją zdobyć po bardzo korzystnej cenie. Dodatkowo Victoria Aveyard ma być gościem na Targach Książki w Krakowie, więc to idealna okazja by zaopatrzyć się w tę pozycję. 

Status: nieprzeczytana
Skąd: znak.com.pl

 Zabić drozda  - Harper Lee (g)

Nie czytam wiele klasyki, ale ta pozycja jest najwyżej na mojej liście. Wbrew pozorom, dostanie jej w naszym kraju za korzystna cenę nie jest takie proste, a nawet w bibliotekach nie zawsze ją można znaleźć. Dzięki kuzynowi mam jednak swoją własną kopię.

Status: nieprzeczytana 
Skąd: mafia rodzinna ;)

Odkąd przeczytałam pierwszą część Geek Girl (recenzja), wiedziałam, że muszę mieć drugą. Troszkę mi zeszło, ale w końcu mam ją na półce i planuję po nią sięgnąć wtedy, gdy nie będę mogła znieść więcej polityki- czyli całkiem szybko. 

Status: nieprzeczytana
Skąd: matras.pl 
 Scarlet  - Marissa Meyer (g)

Pierwszą część, Cinder przeczytałam w czerwcu.(recenzja) Nie posiadam swojej własnej kopii. Drugą też mogłam pożyczyć od koleżanki, ale pewnego dni, przeglądając którąś z internetowych księgarni zauważyłam ją i po prostu kupiłam. Nie tłumacze dlaczego i w ogóle mi nie przeszkadza, że posiadam tylko 2 część serii (w Polsce niestety skończyło się na wydaniu 2- nie wiem dlaczego).

Status: nieprzeczytana
Skąd: sklep.egmont.pl

 Razem będzie lepiej - Jojo Moyes (g)

Gdy książka jest na przecenie 60% po prostu nie da się nie skorzystać z okazji. Dodatkowo ponownie zaufałam osobie trzeciej, tym razem Giovannie Fletcher i pięknej okładce. Chociaż nie bardzo wiem o czym jest ta książka :)

Status: nieprzeczytane
Skąd: znak.com.pl

Oddam ci słońce - Jandy Nelson (g)

Kolejna książka, którą zamówiłam już przed premierą i którą pochłonęłam od razu gdy trafiła w moje ręce. Jedna z najpopularniejszych książek na booktube. Bardzo polecana mi przez Anitę. Chociaż nadal wolę oryginalną okładkę, muszę przyznać, że po przeczytaniu książki nasza też jest niczego sobie.

Status: przeczytana 4,5/5 (r)
Skąd: znak.com.pl
Hopeless (g) i Losing Hope (g) - Colleen Hoover

Te dwie pozycje wygrałam na fanpagu Moondrive. Przyznam się, że wygrana jest o tyle słodsza, ze 1) potraktowałam konkurs po łebkach, 2) są to książki, które już dawno chciałam przeczytać i znajdowały się na mojej whishliście. Warto brać udział w konkursach :)

Status: nieprzeczytane
Skąd: Moondrive (wygrana)Ufff, To już koniec. W trzy miesiące wzbogaciłam się o 33 książki. Przeczytałam 8 z nich (jeżeli się nie pogubiłam). Wiem, że takie zakupy zakrawają już na chorobę, ale do tego że jestem zakupoholiczką przyznałam się wcześniej TU.

Jeżeli jakaś książka was zaciekawiła przypominam o odsyłaczach w tytule.

Dajcie znać w komentarzach, jeżeli czytaliście którąś z nich i szczególnie polecacie, albo odradzacie.

A wam jak idzie kupowanie książki, jakimi nowościami możecie się pochwalić?   3 komentarze:

 1. O, rany, rany, ile książków :O Ja niestety tylko ebooki zdobyłam przez lato, nie kupowałam prawie żadnych papierowych booków :O Zazdro wielkie!

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki! 😍 Kilka z wspomnianych mam, przeczytałam i zrecenzowałam
  Jakby co:
  czytelnick123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie może przeczytasz moją pierwszą recenzję i udzielisz cennych rad jako starsza koleżanka po fachu? http://magiaswiataksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia